| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.799" L x 0.350" W (20.30mm x 8.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.890" (22.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FH362FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $35.32143 |
![]() |
CDV30FJ332FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $35.32143 |
![]() |
CDV30FJ362FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $35.32143 |
CM07FD133FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 13000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $35.34000 |
|
![]() |
CMR07F622JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $35.41571 |
CMR03F241GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 240PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $35.43500 |
|
![]() |
CMR07F562GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $35.45429 |
CMR06F362FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3600PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $35.49250 |
|
CMR07F123JODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 12000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $35.51125 |
|
![]() |
CMR07F512FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $35.51143 |