| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.02 µF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.831" L x 0.449" W (21.10mm x 11.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.921" (23.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF392GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $29.64000 |
CMR03F121GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $29.64600 |
|
CMR03F121GOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $29.64600 |
|
CMR03F121GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $29.64600 |
|
CMR03F131GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $29.64600 |
|
CMR03F131GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 130PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $29.64600 |
|
CMR07F752FODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 7500PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $29.65889 |
|
![]() |
CMR07F682GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $29.65889 |
CMR07F822GODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 8200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $29.71556 |
|
CMR07F912JODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $29.77333 |