| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.173" (4.40mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.319" L x 0.154" W (8.10mm x 3.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.299" (7.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF622JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 162 $27.85444 |
![]() |
CDV30FF682JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 6800PF 5% 1000V RADIAL |
In Stock: 0 $27.85444 |
![]() |
CDV30FF752JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $27.85444 |
![]() |
CDV30FF822JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 8200PF 5% 1000V RADIAL |
In Stock: 81 $27.85444 |
![]() |
CDV30FH272FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $27.85444 |
![]() |
CDV30FF332GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $27.93000 |
![]() |
CDV30FF362GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $27.93000 |
![]() |
CMR04F391FPARCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $27.95400 |
![]() |
CMR07F682JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $28.00556 |
CMR06F362FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3600PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $28.04400 |