| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 130 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.161" W (6.90mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR06F332GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $24.80400 |
CD7FA911FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 910PF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $24.89650 |
|
CMR03F241GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 240PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $24.93000 |
|
![]() |
CMR07F622JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $24.93000 |
CD42FD223GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.022UF 2% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $24.93960 |
|
CD4FA152JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1500PF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $24.94000 |
|
![]() |
CMR07F512FPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $24.98400 |
![]() |
CMR07F562GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $24.98400 |
CMR06F302FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $25.00182 |
|
![]() |
CDV19FF472FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $25.01700 |