| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.150" (3.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.382" (9.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR04F910FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.23818 |
![]() |
CMR06F242FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.23818 |
![]() |
CMR04F391FPAPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.32818 |
![]() |
CDV30FH432JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.36400 |
CM07FD912GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.38960 |
|
![]() |
CDV30FF302FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.40000 |
![]() |
CDV30FF502JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.43600 |
![]() |
CDV30FF512JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.43600 |
CMR03E680GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $23.45417 |
|
CMR03E680GOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 68PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $23.45417 |