| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2000 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.240" W (17.00mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532" (13.50mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FJ302GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.20200 |
![]() |
CDV30FK272FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.20200 |
![]() |
CDV30FH252FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.23800 |
![]() |
CMR04F331GPARCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.23818 |
![]() |
CMR04F910FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.23818 |
![]() |
CMR06F242FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.23818 |
![]() |
CMR04F391FPAPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $23.32818 |
![]() |
CDV30FH432JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.36400 |
CM07FD912GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $23.38960 |
|
![]() |
CDV30FF302FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $23.40000 |