| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 75 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.150" (3.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.370" L x 0.201" W (9.40mm x 5.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.339" (8.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR04F221GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.37417 |
![]() |
CMR06F152FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.39182 |
![]() |
CMR06F162FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.39182 |
![]() |
CMR04F301FPCPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.42833 |
![]() |
CDV30FF202FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.44600 |
![]() |
CDV30FJ132FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.44600 |
![]() |
CDV30FJ152FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.44600 |
![]() |
CDV30FF392JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.50000 |
![]() |
CDV30FH162FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.50000 |
![]() |
CDV30FH182FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.50000 |