| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.799" L x 0.350" W (20.30mm x 8.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.890" (22.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK201FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.05000 |
![]() |
CDV30FK221FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.05000 |
![]() |
CDV30FK241FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.05000 |
![]() |
CDV30FK271FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.05000 |
![]() |
CDV30FK391FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.05000 |
![]() |
CDV30FK431FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $22.05000 |
![]() |
CMR04E560FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.05000 |
![]() |
CMR04E620FPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $22.05000 |
CMR04F361GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 360PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.06769 |
|
CD7FA132GO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1300PF 2% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $22.06900 |