| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1200 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.169" W (8.60mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CM07FD912JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.37440 |
|
CMR03F181GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 180PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.38385 |
|
CMR03F181GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 180PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $21.38385 |
|
![]() |
CMR06F332FPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.40167 |
![]() |
CDV30FF162FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.40182 |
![]() |
CDV30FF182FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.40182 |
CMR06F472GODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 4700PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.40231 |
|
CMR06F332JODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.42000 |
|
![]() |
CDV30FF302GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.43818 |
CMR06F222GODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.43833 |