| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.150" (3.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.382" (9.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR06F202FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.27583 |
![]() |
CMR06F202JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.27583 |
![]() |
CDV30FH252GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.27636 |
CD4FA122JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1200PF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.28600 |
|
CM07FD912JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $21.37440 |
|
CMR03F181GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 180PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $21.38385 |
|
CMR03F181GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 180PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $21.38385 |
|
![]() |
CMR06F332FPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $21.40167 |
![]() |
CDV30FF162FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.40182 |
![]() |
CDV30FF182FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $21.40182 |