| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 82 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.252" W (19.80mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.858" (21.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF132FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.73636 |
![]() |
CDV30FF152FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.73636 |
CMR04E820FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 82PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $20.75385 |
|
CMR04F271GOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $20.82615 |
|
CMR04F201FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $20.82615 |
|
CMR06F362FODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3600PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $20.82615 |
|
![]() |
CDV30FK162GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.82636 |
![]() |
CDV30FK182GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.82636 |
![]() |
CDV30FJ222GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.84364 |
![]() |
CDV30FJ242GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.84364 |