| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 5100 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.425" (10.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.280" W (19.80mm x 7.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.858" (21.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR06F392GPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $20.57417 |
CMR06F222FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $20.61000 |
|
![]() |
CDV30EK240FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK270FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK300FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK330FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK360FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK390FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK430FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK470FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |