| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3900 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.559" (14.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR06F222FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $20.61000 |
|
![]() |
CDV30EK240FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK270FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK300FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK330FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK360FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK390FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK430FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK470FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |
![]() |
CDV30EK500FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.62818 |