| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.799" L x 0.350" W (20.30mm x 8.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.890" (22.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FJ101FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.28636 |
![]() |
CDV30FJ111FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.28636 |
![]() |
CDV30FJ121FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.28636 |
![]() |
CDV30FJ910FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.28636 |
![]() |
CDV30FH222GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.30364 |
![]() |
CDV30FH242GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.30364 |
CMR03E360GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $20.32214 |
|
CMR03E360GOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $20.32214 |
|
CMR03E360GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $20.32214 |
|
CMR03E390GOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 39PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $20.32214 |