| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.013 µF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.811" L x 0.370" W (20.60mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.890" (22.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK471FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.08818 |
![]() |
CDV30FK501FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.08818 |
![]() |
CDV30FK511FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.08818 |
![]() |
CDV30FK561FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.08818 |
![]() |
CDV30FK621FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.08818 |
![]() |
CDV30FK681FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.08818 |
![]() |
CDV30FK751FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.08818 |
![]() |
CDV30FK821FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $20.08818 |
CMR03F161GOAMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $20.12429 |
|
CMR03F161GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 160PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $20.12429 |