| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 27 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR03E300GOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 30PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $19.67429 |
|
CMR03E300GOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 30PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $19.67429 |
|
CMR04E510FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 51PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.67429 |
|
![]() |
CDV30FH101FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.69182 |
![]() |
CDV30FH111FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.69182 |
![]() |
CDV30FH121FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.69182 |
![]() |
CDV30FH202GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.69182 |
![]() |
CDV30FH910FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.69182 |
![]() |
CDV19FF392FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.71600 |
![]() |
CDV30FH131FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.76364 |