| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 560 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 300 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF222GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.26000 |
![]() |
CDV30FF242GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.26000 |
![]() |
CDV30FF332JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.26000 |
![]() |
CDV30FF362JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.26000 |
![]() |
CDV30FJ162GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.27833 |
![]() |
CDV30FJ182GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $19.27833 |
![]() |
CMR06F242JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $19.29615 |
CMR04F331FOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $19.31429 |
|
CMR06F202JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.35000 |
|
CMR06F202FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2000PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $19.35000 |