| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1300 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FH101FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.88615 |
![]() |
CDV30FH111FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.88615 |
![]() |
CDV30FH121FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.88615 |
![]() |
CDV30FH202GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.88615 |
![]() |
CDV30FH362JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 130 $18.88615 |
![]() |
CDV30FH910FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.88615 |
CMR03F111JOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.90000 |
|
CMR03F111JOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.90000 |
|
CMR03F111JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $18.90000 |
|
CMR03F301JOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 300PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $18.91800 |