| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 300 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.169" W (6.90mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK162GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.91833 |
![]() |
CDV30FK182GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.91833 |
![]() |
CDV30FK252JO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.91833 |
![]() |
CMR04F131GPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.92400 |
![]() |
CDV30FJ222GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.93583 |
![]() |
CDV30FJ242GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.93583 |
![]() |
CDV30FK102GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.93583 |
![]() |
CDV30FK911GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.93583 |
CMR03E620GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 62PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.93600 |
|
CMR03E620GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 62PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.93600 |