| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 910 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FH562JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5600PF 5% 1500V RADIAL |
In Stock: 48 $18.73833 |
![]() |
CMR06F202JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.75286 |
![]() |
CDV30EK240FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK270FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK300FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK330FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK360FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK390FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK430FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK470FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |