| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.252" W (19.80mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.858" (21.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30EK500FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK510FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30EK560FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30FF101FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30FF111FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30FF121FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30FF910FO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30FH162GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
![]() |
CDV30FH182GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.75583 |
CMR04F151FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 150PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.75600 |