| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CD4 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1100 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.161" W (8.60mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR06F392GODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3900PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.70214 |
|
![]() |
CMR04F391JPARCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.71467 |
![]() |
CDV30FF202GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.72000 |
![]() |
CDV30FJ132GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.72000 |
![]() |
CDV30FJ152GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.72000 |
![]() |
CDV30FK272JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2700PF 5% 2500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.73385 |
CD4FA102JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1000PF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.73400 |
|
CD4FA911JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 910PF 5% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.73400 |
|
![]() |
CDV30FH562JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5600PF 5% 1500V RADIAL |
In Stock: 48 $18.73833 |
![]() |
CMR06F202JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.75286 |