| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.272" W (19.80mm x 6.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.870" (22.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK751GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.41417 |
![]() |
CDV30FK821GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.41417 |
CD18FD502JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5000PF 5% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.42960 |
|
CD18FD512JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5100PF 5% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.42960 |
|
![]() |
CDV30FJ101FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.43167 |
![]() |
CDV30FJ111FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.43167 |
![]() |
CDV30FJ121FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.43167 |
![]() |
CDV30FJ910FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.43167 |
![]() |
CDV30FF222GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.44923 |
![]() |
CDV30FF242GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.44923 |