| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 2 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.819" L x 0.441" W (20.80mm x 11.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.921" (23.40mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK252JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
CMR06F272FODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2700PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.16400 |
|
![]() |
CDV30FK102GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.18308 |
![]() |
CDV30FK911GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.18308 |
![]() |
CDV30FK112GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.19833 |
![]() |
CDV30FK122GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.19833 |
![]() |
CMR04F181GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $18.20200 |
![]() |
CDV30FH132GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.21583 |
![]() |
CDV30FH152GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.21583 |
CMR06F182JODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1800PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.21600 |