| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.252" W (19.80mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.858" (21.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30EK360GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
![]() |
CDV30EK390GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
![]() |
CDV30EK430GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
![]() |
CDV30EK470GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
![]() |
CDV30EK500GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
![]() |
CDV30EK510GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
![]() |
CDV30EK560GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
![]() |
CDV30FJ332JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 3300PF 5% 2000V RADIAL |
In Stock: 338 $18.16385 |
![]() |
CDV30FK252JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.16385 |
CMR06F272FODMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 2700PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $18.16400 |