| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1800 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.240" W (17.00mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532" (13.50mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FF471FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.14462 |
![]() |
CDV30FF501FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.14462 |
![]() |
CDV30FF511FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.14462 |
![]() |
CDV30FF561FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.14462 |
![]() |
CDV30FF621FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.14462 |
![]() |
CDV30FF681FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.14462 |
![]() |
CDV30FF751FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.14462 |
![]() |
CDV30FF821FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $18.14462 |
CMR03E430GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 43PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $18.14500 |
|
CMR03E430GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 43PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $18.14500 |