| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 150 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 2 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.858" (21.80mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FJ161GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.89769 |
![]() |
CDV30FJ181GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.89769 |
CMR06F152FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1500PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $17.89813 |
|
CMR06F162FODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1600PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $17.89813 |
|
CMR03E360GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $17.91688 |
|
CMR03E360GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $17.91688 |
|
CMR03E360GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 36PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $17.91688 |
|
CMR03E390GOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 39PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $17.91688 |
|
CMR03E390GOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 39PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $17.91688 |
|
CMR03E390GOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 39PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $17.91688 |