| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 300 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.150" W (6.90mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR03F101GOYMCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $17.68875 |
|
![]() |
CDV30FK331GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.68923 |
![]() |
CMR06F222FPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $17.72667 |
![]() |
CDV19FF392FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.74760 |
CD4FC681GO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 680PF 2% 300V RADIAL |
In Stock: 0 $17.74800 |
|
CD30FD113JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 0.011UF 5% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $17.76300 |
|
![]() |
CDV30FJ112GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.76462 |
![]() |
CDV30FJ122GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.76462 |
![]() |
CDV30FK471JO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 470PF 5% 2500V RADIAL |
In Stock: 15 $17.76533 |
CD18FD502JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 5000PF 5% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $17.77840 |