| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 1.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.437" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.850" (21.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR06F122FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $17.42267 |
![]() |
CMR04F361FPAMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $17.42313 |
CMR04F201GODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 200PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $17.46118 |
|
![]() |
CDV19FF432GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.46840 |
CMR05F391FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $17.48000 |
|
![]() |
CDV30FH132GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.48000 |
![]() |
CDV30FH152GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.48000 |
![]() |
CDV30FH201GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.48000 |
![]() |
CDV30FH221GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.48000 |
![]() |
CDV30FH241GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $17.48000 |