| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCM01 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 300 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Lead Spacing: | - |
| Features: | RF, High Frequency |
| Size / Dimension: | 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR06F132GODPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 1300PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.70579 |
|
![]() |
CMR04E360GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.70579 |
![]() |
CMR04E390GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.70579 |
![]() |
CMR04E430GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.70579 |
![]() |
CMR04F241JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.70579 |
![]() |
CMR04F910GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.70579 |
![]() |
CMR06F222JPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.70611 |
CD19FA912FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 9100PF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $14.72000 |
|
![]() |
CDV30EF240GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.72500 |
![]() |
CDV30EF270GO3FCornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.72500 |