| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CM06 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.343" (8.70mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.701" L x 0.350" W (17.80mm x 8.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.579" (14.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CMR06F621JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.66778 |
![]() |
CMR06F681JPDRCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.66778 |
![]() |
CMR06F751FPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.66778 |
CD4FD241FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 240PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.68500 |
|
CD4FD251FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 250PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.68500 |
|
CD4FD271FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 270PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.68500 |
|
CD4FD331FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.68500 |
|
CD4FD361FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 360PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.68500 |
|
CD4FD391FO3FCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 390PF 1% 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.68500 |
|
CMR03E470JOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 47UF 100V |
In Stock: 0 $14.68700 |