| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDV30 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 2.5 kV |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.438" (11.10mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.250" W (19.80mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.870" (22.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK391JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30FK431JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
CD7FA331FO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 330PF 1% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $14.11500 |
|
![]() |
CDV30FK501JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.11706 |
![]() |
CDV30FK511JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.11706 |
![]() |
CDV30FK561JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 560PF 5% 2500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.11706 |
![]() |
CDV30FK621JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.11706 |
![]() |
CDV30FK681JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 680PF 5% 2500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.11706 |
![]() |
CDV30FK751JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.11706 |
![]() |
CDV30FK821JO3Cornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 820PF 5% 2500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.11706 |