| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.272" L x 0.118" W (6.90mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMR03E750JOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 75PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR03E750JOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 75PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR03E750JOYPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 75PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR05F101FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 100PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR05F111FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 110PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR05F121FODRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 120PF 500V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
![]() |
CDV19FF302FO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.08000 |
![]() |
CMR04E510FPDMCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.09800 |
![]() |
CMR05F361GPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.09800 |
![]() |
CDV30EF510GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |