| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 360 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.224" (5.70mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.469" L x 0.220" W (11.90mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.402" (10.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30EF510GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EF560GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EF620GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EF680GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EF750GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EF820GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EH240GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EH270GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EH300GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |
![]() |
CDV30EH330GO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.09824 |