| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1300 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Mica |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Lead Spacing: | 0.350" (8.90mm) |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CDV30FK131JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.06000 |
![]() |
CDV30FK151JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.06000 |
![]() |
CDV30FK161JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.06000 |
![]() |
CDV30FK181JO3Cornell Dubilier Electronics |
MICA |
In Stock: 0 $14.06000 |
![]() |
CMR04F221JPDPCornell Dubilier Electronics |
CMR MICA |
In Stock: 0 $14.06000 |
CMR03E330JOCRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR03E330JOYRCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 50V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR03E330JOARCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 33PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR03E750JOAPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 75PF 100V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |
|
CMR03E750JOCPCornell Dubilier Electronics |
CAP MICA 75PF 300V RADIAL |
In Stock: 0 $14.07905 |