| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 345 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Card Type: | Non Specified - Dual Edge |
| Gender: | Female |
| Number of Positions/Bay/Row: | 17 |
| Number of Positions: | 34 |
| Card Thickness: | 0.062" (1.57mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Read Out: | Dual |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Material: | Copper, Nickel, Tin Alloy |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Contact Type: | - |
| Color: | Green |
| Flange Feature: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 105°C |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
337-014-559-602EDAC Inc. |
337 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
345-034-542-502EDAC Inc. |
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
345-034-541-502EDAC Inc. |
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
333-018-520-807EDAC Inc. |
333 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
345-034-540-201EDAC Inc. |
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
345-034-520-204EDAC Inc. |
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
345-034-523-804EDAC Inc. |
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
345-034-520-201EDAC Inc. |
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
345-034-523-502EDAC Inc. |
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |
![]() |
345-034-521-502EDAC Inc. |
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA |
In Stock: 0 $7.66000 |