| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.9 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF553M9000FLBFVishay / Dale |
RES 3.9M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF554M0000FKBFVishay / Dale |
RES 4M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF554M0000FKEKVishay / Dale |
RES 4M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF554M4000FKBFVishay / Dale |
RES 4.4M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF554M6000FKBFVishay / Dale |
RES 4.6M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF554M7000FKEKVishay / Dale |
RES 4.7M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF556R3500FKBF70Vishay / Dale |
RES 6.35 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF551M1100FKEBVishay / Dale |
RES 1.11M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF551M1100FKR6Vishay / Dale |
RES 1.11M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF551M2000FKEBVishay / Dale |
RES 1.2M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |