| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 316 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF551M1100FKBFVishay / Dale |
RES 1.11M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF551M2000FKBFVishay / Dale |
RES 1.2M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF551M2000FLBFVishay / Dale |
RES 1.2M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF551M5600FKBFVishay / Dale |
RES 1.56M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF551M7300FKBFVishay / Dale |
RES 1.73M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF551M8000FKBFVishay / Dale |
RES 1.8M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF552M2000FKBFVishay / Dale |
RES 2.2M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF552M4000FKBFVishay / Dale |
RES 2.4M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF552M4000FLBFVishay / Dale |
RES 2.4M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
CMF552M4100FKBFVishay / Dale |
RES 2.41M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |