| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.57 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C3651FPRE6Vishay / Dale |
RES 3.65K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C3651FRRE6Vishay / Dale |
RES 3.65K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C3651FSRE6Vishay / Dale |
RES 3.65K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C8451FSRE6Vishay / Dale |
RES 8.45K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C8661FMRE6Vishay / Dale |
RES 8.66K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C8661FRRE6Vishay / Dale |
RES 8.66K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C8661FSRE6Vishay / Dale |
RES 8.66K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C8871FSRE6Vishay / Dale |
RES 8.87K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C84R5FSRE6Vishay / Dale |
RES 84.5 OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C8452FSRE6Vishay / Dale |
RES 84.5K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |