| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 316 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C32R4FRRE6Vishay / Dale |
RES 32.4 OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C32R4FSRE6Vishay / Dale |
RES 32.4 OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C3242FRRE6Vishay / Dale |
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C3242FSRE6Vishay / Dale |
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C3240FPRE6Vishay / Dale |
RES 324 OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C3240FSRE6Vishay / Dale |
RES 324 OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C3243FRRE6Vishay / Dale |
RES 324K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C3243FSRE6Vishay / Dale |
RES 324K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C33R2FPRE6Vishay / Dale |
RES 33.2 OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C33R2FRRE6Vishay / Dale |
RES 33.2 OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |