| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.99 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CMF554R9900FKREVishay / Dale |
RES 4.99 OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37905 |
|
RLR07C1021FPRE6Vishay / Dale |
RES 1.02K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C1021FSRE6Vishay / Dale |
RES 1.02K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C1051FRRE6Vishay / Dale |
RES 1.05K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C1051FSRE6Vishay / Dale |
RES 1.05K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C1071FRRE6Vishay / Dale |
RES 1.07K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C1071FSRE6Vishay / Dale |
RES 1.07K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C1131FSRE6Vishay / Dale |
RES 1.13K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C1151FPRE6Vishay / Dale |
RES 1.15K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |
|
RLR07C1151FRRE6Vishay / Dale |
RES 1.15K OHM 1% 1/4W AXIAL |
In Stock: 0 $0.38038 |