| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.53 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL07357K00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 357K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07249R00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 249 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL0724K900FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 24.9K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07267R00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 267 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL0722R600FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 22.6 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07226K00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 226K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07267K00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 267K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL0726K100FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 26.1K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07261R00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 261 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL0724R900FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 24.9 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |