| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 66.5 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL07681R00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 681 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL072K7400FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 2.74K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07107K00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 107K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL074K8700FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 4.87K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL076K0400FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 6.04K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07105K00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 105K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL0790K900FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 90.9K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07187R00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 187 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL073K0100FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 3.01K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL07909R00FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 909 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |