| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CA00012R000JS73B01Vishay / Dale |
RES 2 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37516 |
|
CA000151R00JS73Vishay / Dale |
RES 51 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37516 |
|
CA0001680R0JS73Vishay / Dale |
RES 680 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37516 |
|
CA000182R00JS73Vishay / Dale |
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37516 |
|
CA0001200R0JS73Vishay / Dale |
RES 200 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37516 |
|
CA000120R00JS73Vishay / Dale |
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37516 |
|
![]() |
ERL0739R200FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 39.2 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL0710K700FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 10.7K 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL0768R100FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 68.1 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |
![]() |
ERL0738R300FKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 38.3 1% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.37772 |