| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 12 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3.25W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CW02C150R0JE70Vishay / Dale |
RES 150 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C15R00JE70Vishay / Dale |
RES 15 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.33915 |
|
CW02C220R0JE70Vishay / Dale |
RES 220 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C22R00JE70Vishay / Dale |
RES 22 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C270R0JE70Vishay / Dale |
RES 270 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02C68R00JE70Vishay / Dale |
RES 68 OHM 3.25W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02B120R0JE70Vishay / Dale |
RES 120 OHM 3.75W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02B125R0JE70Vishay / Dale |
RES 125 OHM 3.75W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02B12R00JE70Vishay / Dale |
RES 12 OHM 3.75W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |
|
CW02B18R00JE70Vishay / Dale |
RES 18 OHM 3.75W 5% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37373 |