| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 24 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ERL07270K00GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 270K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0747R000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 47 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL0747K000GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 47K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
![]() |
ERL07470K00GKEB500Vishay / Dale |
ERL-07-500 470K 2% T-1 EB E3 |
In Stock: 0 $0.36974 |
RN55E1004FR36Vishay / Dale |
RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37240 |
|
RN55E9093FR36Vishay / Dale |
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37240 |
|
CMF55820K00FEEAVishay / Dale |
RES 820K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37240 |
|
CMF55820K00FEREVishay / Dale |
RES 820K OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37240 |
|
CMF551M0000FEEAVishay / Dale |
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37240 |
|
CMF551M0000FEREVishay / Dale |
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.37240 |