| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.5 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C5100GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 510 2% T-1 RLR07C5100GM R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3601GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 3.6K 2% T-1 RLR07C3601GM |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3300GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 330 2% T-1 RLR07C3300GM R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3003GMRE7Vishay / Dale |
ERL-07 300K 2% T-1 RLR07C3003GM |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3301GSRE7Vishay / Dale |
ERL-07 3.3K 2% T-1 RLR07C3301GS |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C39R0GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 39 2% T-1 RLR07C39R0GS RE |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3003GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 300K 2% T-1 RLR07C3003GS |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3301GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 3.3K 2% T-1 RLR07C3301GS |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3903GRRE7Vishay / Dale |
ERL-07 390K 2% T-1 RLR07C3903GR |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3301GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 3.3K 2% T-1 RLR07C3301GM |
In Stock: 0 $0.36176 |