| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 510 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C3600GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 360 2% T-1 RLR07C3600GS R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3003GSRE7Vishay / Dale |
ERL-07 300K 2% T-1 RLR07C3003GS |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3301GRRE7Vishay / Dale |
ERL-07 3.3K 2% T-1 RLR07C3301GR |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3002GSRE7Vishay / Dale |
ERL-07 30K 2% T-1 RLR07C3002GS R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C4700GRRE7Vishay / Dale |
ERL-07 470 2% T-1 RLR07C4700GR R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C68R0GMRE7Vishay / Dale |
ERL-07 68 2% T-1 RLR07C68R0GM RE |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C9100GSRE7Vishay / Dale |
ERL-07 910 2% T-1 RLR07C9100GS R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C27R0GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 27 2% T-1 RLR07C27R0GS RE |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C3300GMRE7Vishay / Dale |
ERL-07 330 2% T-1 RLR07C3300GM R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C4701GPRE6Vishay / Dale |
ERL-07 4.7K 2% T-1 RLR07C4701GP |
In Stock: 0 $0.36176 |