| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 12 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C47R0GSRE7Vishay / Dale |
ERL-07 47 2% T-1 RLR07C47R0GS RE |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1201GSRE7Vishay / Dale |
ERL-07 1.2K 2% T-1 RLR07C1201GS |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C47R0GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 47 2% T-1 RLR07C47R0GS RE |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1202GRRE7Vishay / Dale |
ERL-07 12K 2% T-1 RLR07C1202GR R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1201GRRE8Vishay / Dale |
ERL-07 1.2K 2% T-1 RLR07C1201GR |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1203GMRE7Vishay / Dale |
ERL-07 120K 2% T-1 RLR07C1203GM |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1203GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 120K 2% T-1 RLR07C1203GM |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1201GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 1.2K 2% T-1 RLR07C1201GS |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1000GPRE6Vishay / Dale |
ERL-07 100 2% T-1 RLR07C1000GP R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1200GMRE7Vishay / Dale |
ERL-07 120 2% T-1 RLR07C1200GM R |
In Stock: 0 $0.36176 |