| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 8.2 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RLR07C1303GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 130K 2% T-1 RLR07C1303GS |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C8200GMRE7Vishay / Dale |
ERL-07 820 2% T-1 RLR07C8200GM R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C8201GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 8.2K 2% T-1 RLR07C8201GS |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C8202GRRE7Vishay / Dale |
ERL-07 82K 2% T-1 RLR07C8202GR R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C8200GSRE8Vishay / Dale |
ERL-07 820 2% T-1 RLR07C8200GS R |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1303GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 130K 2% T-1 RLR07C1303GM |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C8201GPRE7Vishay / Dale |
ERL-07 8.2K 2% T-1 RLR07C8201GP |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C8201GMRE8Vishay / Dale |
ERL-07 8.2K 2% T-1 RLR07C8201GM |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C6801GRRE8Vishay / Dale |
ERL-07 6.8K 2% T-1 RLR07C6801GR |
In Stock: 0 $0.36176 |
|
RLR07C1202GSRE7Vishay / Dale |
ERL-07 12K 2% T-1 RLR07C1202GS R |
In Stock: 0 $0.36176 |